W niedzielę (20.05) przed kościołem rodziny naszej parafii zbierać będą na pomoc dla rodzin, ofiar wojny w Syrii. Caritas Polska przydzielił naszej parafii 5 konkretnych rodzin, które obejmujemy patronacką pomocą przez 6 kolejnych miesięcy. Dokonaliśmy już 1 wpłaty. W przyszłą niedzielę zbiórka na drugi miesiąc. W naszym „Głosie Serca” i na naszej stronie internetowej są podane z imienia i nazwiska osoby – rodziny, które wspomagamy i jest określony cel, na który są przeznaczone nasze ofiary.

RODZINA RODZINIE – pomoc rodzinom w Syrii

  1. Bashir Elias Luka mieszka w Aleppo z żoną i 3 dzieci.
  2. Pierre George Momjian mieszka w Aleppo z żoną i 3 dzieci.
  3. Jalal Mikhail Estephan mieszka w Aleppo z żoną i 3 dzieci.
  4. Jamil Salim Mstrih mieszka w Aleppo z żoną i 3 dzieci.
  5. George Angelo Angelo mieszka w Aleppo z żoną i 3 dzieci.
  6. George Hanna Salloum mieszka w Aleppo z żoną i 2 dzieci.

Są to wdowy lub wdowcy opiekujący się członkami swoim rodzin. Są bardzo ubodzy, a wskutek zaostrzonych walk w Aleppo ich problemy pogłębiają się. Wzrost cen żywności sprawia, że realnie grozi im głód. Potrzebują wsparcia finansowego, aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów.