W niedzielę (12.11) przed kościołem rodziny naszej parafii zbierać będą na pomoc dla rodzin, ofiar wojny w Syrii. Caritas Polska przydzielił naszej parafii 5 konkretnych rodzin, które obejmujemy patronacką pomocą przez 6 kolejnych miesięcy. Dokonaliśmy już 1 wpłaty. W przyszłą niedzielę zbiórka na drugi miesiąc. W naszym „Głosie Serca” i na naszej stronie internetowej są podane z imienia i nazwiska osoby – rodziny, które wspomagamy i jest określony cel, na który są przeznaczone nasze ofiary.

RODZINA RODZINIE – pomoc rodzinom w Syrii

  1. Georget Afrem Bishar
  2. Pierre Kanaan Mosally  
  3. Janet Jerji Akal
  4. Pierre Hanna Ewaz  
  5. George Elias Haroun  

Są to wdowy lub wdowcy opiekujący się członkami swoim rodzin. Są bardzo ubodzy, a wskutek zaostrzonych walk w Aleppo ich problemy pogłębiają się. Wzrost cen żywności sprawia, że realnie grozi im głód. Potrzebują wsparcia finansowego, aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów.