Propozycj książkowe

Jezuita. Papież Franciszek (F. Ambrogetti)
Książka powstawała blisko trzy lata. Autorom udało się uzyskać zaufanie „ojca Bergoglio” i skłonić go do bardzo osobistych zwierzeń. Dziennikarze zadają proste, klarowne pytania nawet na delikatne tematy, a rozmówca odpowiada na nie bezpośrednio, szczerze, bez dyplomatycznych uników, często dowcipnie. Niezwykły klimat książki budują nie tylko odpowiedzi na pytania o wielkie moralne problemy, ale także te, w których ujawnia, o co zawsze pyta młodych rodziców przychodzących do spowiedzi? dlaczego arogancję i pychę uważa za największy grzech, a cierpliwość za największą cnotę? dlaczego nie ufa swojemu pierwszemu wrażeniu? co myśli na temat równowagi pomiędzy pracą a życiem i jaki ma stosunek do niedzieli?

Jezus z Nazaretu cz. I (Benedykt XVI)
Książka dotyczy fundamentu wiary każdego chrześcijanina - osoby Jezusa Chrystusa. Jest odpowiedzią na współczesny kryzys wiary i zaufania. W rzeczywistości zagubienia współczesnego świata, które obejmuje również postrzeganie osoby Jezusa z Nazaretu, Benedykt XVI z niezwykłą siłą ukazuje współczesnemu człowiekowi kim na prawdę był i jest Jezus Chrystus jako człowiek, Syn Boży i Zbawiciel. Dlatego wnikliwa lektura książki jest niezbędna dla współczesnego chrześcijanina.

Bliscy święci. Wywiady z rodzinami świętych (A. Zapotoczny)
Książka przybliża postaci błogosławionych i świętych od strony prywatnej, poprzez rozmowy z członkami ich rodzin i wspólnot zakonnych. Poznamy ich z opowieści tych, którzy z nimi pracowali i żyli na co dzień. Usłyszymy o córce, matce, cioci, wujku, profesorze i papieżu. Prześledzimy etapy ich życia i zmagań, odkrywając, w czym tkwi sekret świętości. W ten niecodzienny sposób poznamy: bł. Chiarę Luce Badano, ks. Jerzego Popiełuszkę, papieża Jana XXIII, bł. Matkę Teresę z Kalkuty, siostrę Faustynę Kowalską, Ojca Pio, bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, bł. Piera Giorgia Frassatiego, Franciszka i Hiacyntę z Fatimy, św. Joannę Berettę Mollę, bł. Luigiego i Marię Quattrocchi, bł. ks. Michała Sopoćko i papieża Jana Pawła II.

Ilustrowana księga cudów (H. Bejda)
Ten jedyny w swoim rodzaju album pomyślano jako niezwykły katalog najbardziej spektakularnych i pięknych dowodów na przenikanie Bożej cudowności w nasz ludzki świat. Książka z pewnością mile zaskoczy wielością i różnorodnością poruszanych tematów, a przedstawione w niej fotografie cudów, które nie sposób racjonalnie wytłumaczyć, świetnie obrazują, w jak pięknym i tajemniczym świecie żyjemy.

Cuda Anielskie (H. Bejda)
Czy wiesz, że być może już wiele razy doświadczałeś anielskiej pomocy, wcale o tym nie wiedząc? Oto niezwykłe świadectwa ludzi, którzy zawdzięczają aniołom życie, zdrowie lub sukces, którzy uzyskali nadzwyczajne wsparcie lub po prostu są zafascynowani aniołami. Na kartach książki nie zabrakło również „anielskiej teorii”. Kim są anioły, jaka jest ich hierarchia, jak działają? Co mówi o nich Biblia, w jaki sposób zmieniały życie świętych? Czy naprawdę każdy ma Anioła Stróża? Szukaj tu odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania.

Biblioteka parafialna

Biblioteka parafialna rozpoczęła swoją działalność 21.01.2003r. Pomysłodawcą było Koło Przyjaciół Radia Maryja, a w prace przygotowawcze (zbiór książek, założenie kartotek i katalogów) zaangażowały się panie: Apolonia Żurek, śp. Edeltrauda Wieczorek oraz Bogusława Grygierowska. Obecnie bibliotekę prowadzą panie: Bogusława Grygierowska i Klaudia Kliks.
Celem działalności biblioteki jest umożliwienie ludziom pogłębienia swojej wiedzy religijnej. Katalog książek obejmuje ok. 1600 pozycji. Można w nim znaleźć żywoty świętych, rozważania duchowe i teologiczne, powieści o podłożu biblijnym czy świadectwa wiary wielu znanych ludzi. Dzięki wsparciu księdza Proboszcza oraz indywidualnych darczyńców, biblioteka posiada liczne nowości książkowe.

Dla osób starszych czy chorych istnieje możliwość zamówienia książek przez telefon, po wcześniejszych skontaktowaniu się z paniami prowadzącymi bibliotekę.

Co zrobić, by zostać czytelnikiem? Wystarczy przyjść, podać swoje dane do karty czytelnika i zacząć czytać!

Godziny otwarcia: poniedziałek - 16 do nabożeństwa wieczornego

Księgozbiór

W załączniku przedstawiamy obecny stan księgozbioru naszej parafialnej biblioteki.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy

[zobacz]