Ważne informacje z życia parafii, które zostają wprowadzone z dniem 30.05.2020

PODZIĘKOWANIA:

 • Bardzo dziękujemy za waszą życzliwość, wsparcie i modlitwę w naszej intencji.
 • Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej parafii wpłacane na konto naszej parafii oraz składane do skarbonek w kościele. Utrzymujemy naszą parafię tylko i wyłącznie z Waszych ofiar. Wpłacając na konto można w punkcie: „tytułem” wpisać: „darowizna na cele kultu religijnego” – można będzie wtedy tę kwotę odliczyć jako ulgę w przyszłym roku przy rozliczaniu podatkowym.
 • Dziś ofiary na kościół można składać do koszyczka umieszczonego przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

MSZA ŚWIĘTA:

 • Biskup z dniem 7 czerwca br. (czyli od przyszłej niedzieli), odwołuje ogólną dyspensę zwalniającą wiernych Diecezji Gliwickiej z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy świętej.

Jednocześnie udziela dyspensy od powyższego obowiązku osobom starszym, z objawami infekcji i tym, które czują obawę przed zarażeniem.

 • Nie ma już limitu osób uczestniczących we Mszach i nabożeństwach w kościele. Obowiązuje jednak przepis nakazujący zasłanianie ust i nosa (zwolnieni tylko kapłani sprawujący liturgię oraz osoby, którym prawo na to zezwala).
 • Dziś zatem ostatni dzień transmisji na żywo z naszego kościoła.

Bardzo dziękujemy naszym parafianom, dzięki którym mieliśmy możliwość transmisji internetowej oraz firmie Visconet za bezpłatne udostępnienie łącza internetowego

 • W tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Porządek ten będzie utrzymany do wakacji czyli przez cały miesiąc czerwiec. Zatem intencje z 6.45 i 7.30 będą odprawiane o godz. 7.00!
 • W niedziele Msze św. według zwykłego planu (7.00; 30;  9.45;  11.00;  12.15;  15.00;  18.00). Także Msza św. o 8.30 będzie jeszcze w języku polskim.

 

SAKRAMENT POKUTY:

 • Okazja do spowiedzi w tygodniu przed ranną Mszą św. i od godz. 17.00 do 18.00. Zachęcamy do korzystania z tego sakramentu i przyjmowania Komunii św. Przez tydzień trwa jeszcze czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. W konfesjonale należy mieć zasłonięte usta i nos.

 

KOMUNIA ŚWIĘTA:

 • Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Należy zdjąć rękawiczki. Ręce można dezynfekować. Osoby przyjmujące Komunię św. do ust powinny przyjmować ją na końcu.

 

ADORACJA I MODLITWA:

 • W ciągu dnia kościół dalej będzie otwarty do osobistej modlitwy. W tygodniu Adoracja Najśw. Sakramentu: od 15.00 do 18.00. Rozpoczynamy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.30 – nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 • Zapraszamy do SKRZYNKI MODLITW naszej stronie internetowej. Można na niej zgłaszać modlitwy zwłaszcza na Nowennę do MBNP oraz Mszę św. zbiorową za zmarłych. Dziękujemy firmie Visualnet P. Pawła Simki z Rokitnicy

 

KANCELARIA PARAFIALNA:

 • Będzie czynna w wyznaczonych godzinach. Prosimy jednak, by to co możliwe załatwiać drogą telefoniczną lub mailową. W kancelarii obowiązuje zachowanie odpowiedniego dystansu oraz zakrycie ust i nosa.

Numery Tel.: 32/272 22 23;   32/272 47 16;   32/272 46 44. Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

INNE INFORMACJE:

 • Do chorych chodzimy w nagłych
 • Nieczynna jest biblioteka parafialna oraz