W CZWARTEK (18 sierpnia) wyrusza Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Gór. Zachęcamy do pielgrzymowania. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele katedralnym w Gliwicach o godz. 8.00; zakończenie w sobotę 20 sierpnia (Msza św. w Częstochowie, na Wałach, o godz. 15.00). Zapisy i znaczki pielgrzymkowe są w parafii św. Anny, św. Wojciecha i św. Andrzeja w Zabrzu.

Zachęcamy do dołączenia do grona duchowych pielgrzymów 376. Gliwickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Duchowi Pielgrzymki łączą się modlitewnie z pielgrzymami na trasie, ofiarując swe codziennie trudy w intencji pielgrzymów. Ponadto mogą realizować dowolne praktyki religijne, jakie są wypełnianie przez pieszych pątników: udział w Eucharystii w swoim parafialnym Kościele, modlitwa: Różaniec, Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego, czytanie Pisma Świętego czy adoracja Najświętszego Sakramentu. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć pielgrzymkę może nabyć znaczek pielgrzymkowy jako cegiełkę w naszej parafii.