Biblioteka parafialna

Biblioteka parafialna rozpoczęła swoją działalność 21.01.2003r. Pomysłodawcą było Koło Przyjaciół Radia Maryja, a w prace przygotowawcze (zbiór książek, założenie kartotek i katalogów) zaangażowały się panie: Apolonia Żurek, śp. Edeltrauda Wieczorek oraz Bogusława Grygierowska. Obecnie bibliotekę prowadzą panie: Bogusława Grygierowska i Klaudia Kliks.
Celem działalności biblioteki jest umożliwienie ludziom pogłębienia swojej wiedzy religijnej. Katalog książek obejmuje ok. 1600 pozycji. Można w nim znaleźć żywoty świętych, rozważania duchowe i teologiczne, powieści o podłożu biblijnym czy świadectwa wiary wielu znanych ludzi. Dzięki wsparciu księdza Proboszcza oraz indywidualnych darczyńców, biblioteka posiada liczne nowości książkowe.

Dla osób starszych czy chorych istnieje możliwość zamówienia książek przez telefon, po wcześniejszych skontaktowaniu się z paniami prowadzącymi bibliotekę.

Co zrobić, by zostać czytelnikiem? Wystarczy przyjść, podać swoje dane do karty czytelnika i zacząć czytać!

Godziny otwarcia: poniedziałek w roku szkolnym od godz. 16:00 do nabożeństwa wieczornego

Księgozbiór

W załączniku przedstawiamy obecny stan księgozbioru naszej parafialnej biblioteki.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy

[zobacz]