16 września 2020 r. rozpoczął się długo oczekiwany remont nawierzchni placu kościelnego. Cała inwestycja prowadzona jest ze środków własnych parafii oraz przyznanego dofinansowania przez Miasto Zabrze na prace przy zabytkach. Podczas wymiany nawierzchni dodatkowo za zgodą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zmieni się zieleń otaczająca kościół. Zostaną wycięte chore drzewa i zagrażające kościołowi w zamian zostaną nasadzone nowe bardziej wpisujące się do urbanistyki terenu.

Prosimy aby w miejscach zagrodzonych, gdzie prowadzona jest budowa nie przechodzić. Prace rozpoczęły się od strony południowej kościoła.

Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary w kościele będą prowadzone zbiórki na ten cel. Można też ofiary wpłacać na konto parafii (tytułem: remont placu).

Konto bankowe - parafialne:

Parafia Najsw. Serca Pana Jezusa Zabrze - Rokitnica

Bank Pekao S.A. w Gliwicach, Oddzial nr 8 w Zabrzu

83 1240 1343 1111 0000 2370 8163

Wierni, którzy chcą złożyć ofiarę z zagranicy muszą w momencie wykonywania tego typu przelewów podać kod SWIFT.

Kod SWIFT: PKOPPLPW

Bardzo dziękujemy za Waszą życzliwość i modlitwę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na rzecz naszej parafii, remont placu kościelnego składane w kościele oraz wpłacane na konto.

Przypominamy, że wpłacając na konto można w punkcie: „tytułem” wpisać: darowizna na cele kultu religijnego – można będzie wtedy tę kwotę odliczyć jako ulgę w przyszłym roku przy rozliczaniu podatkowym.

Informacja o darowiźnie

Galeria z prac budowlanych (zobacz)