Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu Rokitnicy                        

Msze Św. w Niedziele:

7:00,  9:00 (suma),  10:30 (rodzinna),  12:00, 15:00, 18:00

Nabożeństwo 16:00

Msze Św. w dni powszednie:
7:00,  18:00                                                                                                                                                                                                                                                                       

Można to uczynić dwojako:

- rozlicza Cię ZUS? Nic nie szkodzi! Emeryci i renciści też mogą przekazać 1,5%. Jeśli chcesz zdecydować, komu przekazać część swojego podatku, skorzystaj z PIT-OP, który jest dostępny w kościele, kancelarii lub na stronie internetowej parafii

- rozliczasz się osobiście wpisz w odpowiednie miejsce rozliczenia podatkowego PIT nr KRS 0000283966, a w rubrykę „Cel szczegółowy”: Parafia NSPJ Zabrze Rokitnica.

Od paru lat nasz parafia korzysta z życzliwości Fundacji Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu i Działalności Charytatywnej RADAN (nr KRS 0000283966), przy okazji rozliczeń podatkowych, spora grupa osób przekazała 1,5% swojego podatku na rzecz naszej Parafii. Dochód z tej akcji został przekazany na dofinansowanie doraźnej pomocy charytatywnej i paczek dla chorych i potrzebujących z naszej parafii.

Wszystkim tym, którzy to uczynili w ubiegłych latach, dziękujemy serdecznie i jednocześnie zachęcamy do kontynuowania z tego dobrego dzieła także i w tym roku.

Za każdą przekazaną w ten sposób ofiarę serdeczne „Bóg zapłać”.

Emeryci i renciści

1) co powinien zrobić emeryt/rencista, który już w ubiegłym roku wypełniał PIT-OP i wskazał już organizację, której chce przekazać swój jeden procent?

Nic. Jeśli nadal chce wspierać jednym procentem tę samą organizację, nie musi nawet wypełniać formularza PIT-OP. Urząd Skarbowy przekaże jego lub jej pieniądze organizacji wskazanej na ostatnim prawidłowo złożonym formularzu PIT-OP.

2) co powinien zrobić emeryt/rencista, który w ubiegłym roku wypełniał PIT-OP i wskazał już organizację, której chce przekazać swój 1,5%, ale teraz chce ją zmienić?

Powinien wypełnić formularz PIT-OP wg instrukcji podanej wyżej, wskazując na nim numer KRS organizacji, którą chce wesprzeć w tym roku.

3) co powinien zrobić emeryt/rencista, który dotąd nie przekazywał jeszcze nigdy półtora procenta?

Powinien wypełnić formularz PIT-OP wg instrukcji podanej wyżej, wskazując na nim numer KRS organizacji, którą chce wesprzeć.

Informujemy, że pieniądze przekazane z 1,5% podatku przeznaczone są, zgodnie z umową podpisaną z w/w Fundacją, tylko i wyłącznie na dzieła charytatywne prowadzone w naszej parafii.