Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu Rokitnicy                        

Msze Św. w Niedziele:

7:00,  9:00 (suma),  10:30 (rodzinna),  12:00, 15:00, 18:00

Nabożeństwo 16:00

Msze Św. w dni powszednie:
7:00,  18:00                                                                                                                                                                                                                                                                       

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW MAJOWYCH PIELGRZYMEK DO WŁOCH

Wpłaty 1000zł (druga rata) proszę realizować na rachunek bankowy :
Biuro Podróży TORTUGA
43-100 Tychy ul.Andersa 9B/7
nr konta ALIOR BANK 10 2490 0005 0000 4500 8694 1686

- dla I grupy z dopiskiem: Włochy majówka Zabrze I grupa + imię i nazwisko uczestnika/ów

- dla II grupy z dopiskiem: Włochy majówka Zabrze II grupa + imię i nazwisko uczestnika/ów

DZIEŃ 1: Spotkanie na miejscu zbiórki o godzinie 3.30. Przejazd tranzytowy do Włoch. Popołudniowy przyjazd do PADWY: miasto św. Antoniego ze wspaniałą Bazyliką górującą nad miastem. Msza Święta oraz spacer po Prato della Valle, Palazzo Bo, Palazzo della Ragione. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd do ASYŻU: miasto, które nierozerwalnie łączy się z historią św. Franciszka i jest wspaniałym przykładem średniowiecznej architektury Włoch. Msza Święta, Wizyta w Bazylice św. Franciszka ze wspaniałymi freskami autorstwa m.in. Giotta. Przejazd w okolice Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Msza Święta. RZYM: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi, Piazza Spagna, Schody Hiszpańskie, Piazza del Popolo. Przejazd do antycznego miasta m.in. Koloseum, Palatyn, Forum Romanum. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: Śniadanie. WATYKAN: Msza Święta. Bazylika św. Piotra, Plac św. Piotra, Zamek Anioła. Dla chętnych wejście na Kopułę Bazyliki. Popołudniowa wizyta w najpiękniejszych zakątków Rzymu jakimi są Awentyn oraz dzielnica Trastevere. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: Śniadanie. CASCIA: miasto w sercu włoskiej Umbrii, w którym odnajdziemy bliską naszym sercom Świętą Ritę, nazywaną patronką spraw beznadziejnych. Msza Święta. Przejazd do hotelu w okolicach Padwy. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do WENCJI: rejs statkiem poprzez Lagunę do Placu św. Marka. Spacer podczas, którego zobaczymy m.in. Bazylikę św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto, Canale Grande. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. P7owrót na miejsce zbiórki w godiznach nocnych.