Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu Rokitnicy                        

Msze Św. w Niedziele:

7:00,  9:00 (suma),  10:30 (rodzinna),  12:00, 15:00, 18:00

Nabożeństwo 16:00

Msze Św. w dni powszednie:
7:00,  18:00                                                                                                                                                                                                                                                                       

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie w sprawie naszego krzyża z wieży kościelnej. Komisja złożona z wojewódzkiego, miejskiego i diecezjalnego  konserwatorów zabytków oraz inspektora nadzoru ustaliła, by wykonać rekonstrukcję krzyża z zachowaniem identycznych wymiarów i materiałów. Obecnie wykonywany jest rysunek techniczny, który musi być zatwierdzony WKZ w Katowicach. Dopiero później będzie możliwe wykonanie dalszych prac.

Podczas ostatniego przeglądu technicznego wieży naszego kościoła stwierdzono bardzo poważne uszkodzenia konstrukcji krzyża szczytowego. Niezwłocznie podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu prac naprawczych. Dziś rano został przeprowadzony pierwszy etap przedsięwzięcia polegający na demontażu przez specjalistyczną firmę krzyża wraz z podstawą oraz zabezpieczeniu wierzchołka wieży na czas remontu.

Dalsze działania będą polegały na przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji projektowej i wykonaniu nowego krzyża, całość prac będzie nadzorowana przez konserwatora zabytków. Z tyłu kościoła przy obrazie Matki Bożej możemy zobaczyć zdjęty dziś krzyż. Co ciekawe na podstawie krzyża odkryto liczne ślady wlotowe kul (prawdopodobnie w okresie wojennym ktoś oddał strzały w kierunku krzyża). Prosimy o wsparcie modlitewne całego przedsięwzięcia. Osoby chętne także do wsparcia finansowego odbudowy krzyża mogą to uczynić do specjalnie przygotowanej na ten cel skarbony z tyłu kościoła (obok wyłożonego krzyża) lub bezpośrednio na konto parafialne z dopiskiem na krzyż. W miarę możliwości postaramy się na bieżąco informować o kolejnych etapach przeprowadzanych prac.